Osoby, które swoje wakacje planują w pięknym kraju, jakim niewątpliwie jest Chorwacja, zwykle zastanawiają się nad wyborem pomiędzy wyspą Brac lub wyspą Lopud. Co utrudnia podróżującym dokonanie wyboru? Przede wszystkim fakt, że obydwie ze wspomnianych wcześniej wysp są piękne i pełne atrakcji. Obydwie charakteryzują się znakomitą pogodą przez cały rok oraz zapierającymi dech w piersiach widokami. Zanim zdecydujesz się na czarter jachtu na którejkolwiek ze wspomnianych wysp – poznaj treść tego tekstu, bo być może skłoni cię on do zmiany decyzji.

Przepiękne jachty w Chorwacji, czyli co ma do zaoferowania wyspa Brac oraz wyspa Lopud

Pierwszym aspektem, na który najczęściej zwracają uwagę podróżni, jest oczywiście pogoda. I jedno i drugie miejsce zazwyczaj zapewnia doskonałą, słoneczną i bezwietrzną pogodę, jednak według opinii wielu osób, które odwiedziły oba wspomniane miejsca, to wyspa Brac jest tą, która ma wyższe średnie dobowe temperatury powietrza, a ponadto osoby, które planują wyjazd w kierunku wyspy Brac mają większa pewność co do tego, że po przyjeździe nie zastaną ulewy lub w skrajnych przypadkach sztormu. Jeżeli więc pogoda jest dla ciebie jednym z najważniejszych czynników w trakcie planowania wakacyjnych wypraw – czarter jachtów na wyspie Brac wydaje się być dużo lepszym rozwiązaniem. Zapewne marząc o wakacjach pragniesz odpocząć od codziennego, miejskiego zgiełku i tłumów. W takim przypadku wybór wyspy Brac wydaje się również lepszym wyjściem z sytuacji. Dlaczego? Ponieważ wyspa ta ma wielokrotnie większą powierzchnię niż wyspa Lopud, wskutek czego ma również dużo więcej linii brzegowej oraz znajdujących się na niej kurortów. Trzeba również wspomnieć, że oba kierunki są dosyć popularne, a więc na wyspie Lopud spodziewać się można większej ilości turystów. Dlatego jeżeli ważny jest dla ciebie także odpoczynek, to czartery jachtów w Chorwacji na wyspie Brac są znakomitą opcją właśnie dla ciebie.

Co ciekawego można zobaczyć, decydując się czarter jachtu w Chorwacji na wyspie Brac?

Pierwszym, co powinniśmy zobaczyć, przybywając na miejsce odpoczynku, jest jedna z najbardziej charakterystycznych plaż w całej Chorwacji. Mowa tutaj oczywiście o Zlatni Rat – Bol. Dlaczego plaża ta jest taka szczególna? Już sam fakt jej powstawania jest niecodzienny, ponieważ ukształtowała się on a w wyniku zderzenia dwóch prądów morskich, co nadało jej charakterystyczny wygląd. Zanim jednak wybierzemy się na tę plażę, powinniśmy dokładnie zapytać o jej lokalizację, ponieważ plaża ta w ciągu roku zmienia nie tylko swój kształt, ale także położenie! Jeżeli już zdecydowałeś się czarter jachtów w Chorwacji na wyspie Brac, a w dodatku jesteś miłośnikiem zwierząt, to na pewno ucieszy cię fakt, że na ternie wyspy znajduje się małe zoo, na którym oglądać można unikalne gatunki zwierząt, występujących nie tylko na terenie wyspy, ale także na terenie całej Chorwacji! Dodatkową atrakcją, zwłaszcza dla dzieci, będzie to, że po terenie zoo swobodnie porusza się mały osiołek. Zwierzę to jest całkowicie oswojone, jest bardzo towarzyskie, a w dodatku można go karmić, a nawet chwilę pojeździć na jego grzbiecie!

Czartery jachtów w Chorwacji a wyspa Brac – kilka słów o historii wyspy

Przybywając na tereny wyspy Brac powinieneś wiedzieć, że jej pierwszymi osadnikami byli Ilirowie, którzy początkowo handlowali z grekami. Lud ten pochodził pierwotnie z terenów Albanii oraz Chorwacji. Ilirowie swoje osady budowali w głębi wyspy – miało to na celu ochronę przed najazdami plądrujących w pobliżu piratów. W II w n.e. na tereny wyspy wkroczyli Rzymianie, którzy założyli tu pierwszą oficjalną osadę. Nosiła ona nazwę Salona. Od roku 1420 do 1797 wyspa ta znajdowała się pod wpływami weneckimi, jednak przed tym okresem na jej terenie rządziły także Węgry oraz Bizancjum. Warto również wspomnieć, że na terenach wyspy odnaleziono liczne sarkofagi należące do rzymian, ponieważ to właśnie rzymianie wybrali tę wyspę jako miejsce pochówku swoich bliskich. Jeżeli interesują się czartery jachtów na tej pięknej wyspie, a dodatkowo chcesz wiedzieć nieco więcej na temat historii tego miejsca – skontaktuj się z lokalnym przewodnikiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ