Hiszpańska Costa Brava na jesienne wakacje!

Costa Brava to jeden z najbardziej uczęszczanych przez turystów region Hiszpanii. Malownicze zabytki, urokliwe plaże, czy specjały regionalnej kuchni przyciągają odwiedzających z niemal całego Świata. Miejsce to jest urokliwe również jesienią, dlatego w tym okresie szczególnie warto jest wybrać się w ten region Europy.

Cadaques – sztandarowe miejsce Costa Brava

Cadaques mieści się w połowie półwyspu Cap de Creus i pozwala odwiedzającym podziwiać piękne widoki otaczającego parku krajobazowego. Miejscowość ta jest również ważna pod względem historycznym, ponieważ mieścił się tu dom Salvadora Dali. Szczególnie polecana jest osobom, które poszukują ostoi spokoju, wytchnienia i natchnienia. Od innych miast oddziela je masyw pasma górskiego, co ma bezpośredni wpływ na liczbę osób odwiedzających to wyjątkowe miejsce. Cadaques to również wyjątkowa kuchnia, która swoją uwagę zwróci nawet bardzo wymagających smakoszy hiszpańskiej kuchni.

Warto wspomnieć, że miejscowość Cadaques była odwiedzana przez wielu artystów. Swoje kroki do niej kierowali, między innymi Pablo Picasso, czy Garcia Lorca. Doceniali oni przede wszystkim spokój.

Skoki na spadochronie tylko w Empuriabrava

Empuriuabrava to kolejna miejscowość, która powinna znaleźć się na turystycznym szlaku biegnącym przez Costa Brava. Wśród turystów znana jest głównie z mariny wewnętrznej wybudowanej na długości aż 23 kilometrów i żeglarstwa. Wśród zabudowy tego terenu dominują wille, hotele i apartamentowce. Cały ten rejon możemy również podziwiać z lotu ptaka dzięki obecnemu w okolicy ośrodkowi spadochroniarstwa Aerodromo de Empuriabrava.

W środku miasta możemy natknąć się na wiele zabytków. Z daleka nad miastem odznacza się Basilica de Santa Maria, która ze względu na wygląd traktowana jest jak katedra. Nie można zapomnieć o kościele usytuowanym przy Placa Mossc Cinto Verdaquer. Prace nad nim ukończono w XV wieku, w związku z czym budowla ta idealnie pokazuje styl gotycki tego regionu.

Girona i Begur – miasta bogate w zabytki

Girona umiejscowiona jest w samym centrum Katalonii. Jest idealnym wzorcem tego, z czym związany jest ten rejon. Ponadto jest miastem uniwersyteckim. Pod względem turystycznym, Girone warto odwiedzić ze względu na wyjątkową starówkę. Pochodzi ona z czasów średniowiecznych. Uważana jest również za jedną z najlepiej zachowanych atrakcji turystycznych tego typu. Architektura miasta jest bezpośrednią inspiracją dla wielu malarzy, czy poetów.

costa brava

Begur jest miastem w pełni zabytkowym. Dostrzec tu możemy wieże obronne budowane od XVI do XVII wieku, czy domy kolonialne z XIX wieku. Jednak na szczególną uwagę zasługuje usytuowany na wzgórzu XI – wieczny zamek Castell de Begur. Z całej wyspy mamy również widok na skaliste wybrzeże, czy wyspy Illes Medes.

Rejony rozrywkowe Costa Brava

Costa Brava słynie również z regionów nastawionych stricte turystycznie, wypoczynkowo i rozrywkowo. Pierwszym takim terenem, jaki możemy wskazać jest miejscowość Tamariu. Liczy ona zaledwie 270 mieszkańców i usytuowana jest w pięknej zatoce. Pierwotnie Tamariu była miejscowością typowo rybacką, dopiero od lat 80. ubiegłego wieku turyści odkryli to wyjątkowe pod względem atrakcji miejsce. Rejon ten szczególnie znany jest ze sportów wodnych takich, jak kajakarstwo, czy nurkowanie. Do dyspozycji turystów są również niewielkie plaże, a także piesze szlaki.

Blanes to pierwsza miejscowość, na jaką natrafimy od strony południowej. Kurort ten wybierany jest głównie przez wielodzietne rodziny. Dzieje się tak ze względu na bogatą bazę hotelową i restauracyjną. Wśród atrakcji możemy spotkać regularnie rozstawiające się targi żywności, na których dostępne są wyłącznie świeże, lokalne produkty.

Rozrywkowy kurort Lloret de Mar w sezonie turystycznym jest przepełniony turystami. Rejon ten odwiedzają głównie zorganizowane wycieczki, które oferowane są w atrakcyjnych ofertach biur podróży na całym Świecie. Miasto pełni nie tylko rolę wypoczynkową ale również rozrywkową. Turyści, którzy zdecydują się na spędzenie wakacji w tym miejscu mają do dyspozycji nie tylko majestatyczne plaże, czy wyjątkowe hotele, ale również charakterystyczne, angielskie puby, czy niemieckie piwiarnie.

Warto zaznaczyć, że wybór restauracji jest ogromny. Funkcjonują tu zarówno restauracje z tańszymi propozycjami, jak i droższymi, dla bardziej zamożnych odwiedzających. Turyści, którzy poszukują wrażeń mogą skorzystać z atrakcji takich jak wodny park rozrywki, wyścigi gokartów, czy bungee. Osobom, które szukają wypoczynku polecamy rejs statkiem, skuterem wodnym, czy też rowerem wodnym.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ