Kupując bilet lotniczy, zazwyczaj decydujemy się na te w klasie ekonomicznej. Podyktowane jest to względami finansowymi. Samolotowe bilety klasy ekonomicznej są najtańsze, a jednocześnie oferują najmniej luksusów i wygody w czasie podroży. Wiele osób przy rezerwacji biletów na lot zastanawia się nad tym, jak lata się biznes klasą lub tą pierwszą i jakie są dodatkowe udogodnienie. Zobacz czy się od siebie poszczególne klasy w samolocie.

Klasa ekonomiczna w samolocie

Bilet w klasie ekonomicznej to ten, który gwarantuje przetransportowanie pasażera z miejsca A do B. O klasie ekonomicznej nie można powiedzieć, że jest najbardziej luksusowa, a niekiedy nawet nie jest wygodna. Jeśli ma się tego pecha, że leci się starym samolotem, miejsca na nogi może być niewiele, a siedzenie nie będą należeć do najwygodniejszych. W klasie ekonomicznej odległości między rzędami wynoszą zazwyczaj od 71 do 86 cm, a szerokość fotela od 43 do 83 cm. Podróżujący klasą ekonomiczną mogą też liczyć na gorszy standard obsługi, brak Wi-Fi na pokładzie, ograniczoną rozrywkę i jedzenie. Osoby, które chcą podwyższyć komfort swojego lotu, mogą zdecydować się na bilet w klasie ekonomicznej premium. Tak naprawdę nie różni on się wiele od tego podstawowego, ale można tu liczyć na więcej miejsca na nogi, większy ekran monitora, lepsze jedzenie lub jego większy wybór oraz więcej kilogramów dozwolonego bagażu. Udogodnienia, jakie proponują linie lotnicze dla posiadaczy biletu ekonomicznego premium, zależą tylko od nich. Cześć z nich oferuje dodatkowo priorytetowe wejście na pokład, odbiór bagaż, dedykowaną toaletę, gniazdka eklektyczne, czy dedykowaną poczekalnię na lotnisku. Nie jest to jednak standard obowiązujący u każdego przewoźnika.  Oczywiście bilety w klasie ekonomicznej premium kosztują więcej niż w tej podstawowej.

Klasa biznes w samolocie

Klasa biznes w samolocie to zupełnie inny świat. Wszystko tu jest lepsze i wygodniejsze. Linie lotnicze rozpieszczenie klienta zaczynają już na lotnisku. Dedykowana poczekalnia jest standardem, tak samo, jak serwowanie napojów i posiłków na prawdziwej porcelanowej zastawie, a nie na papierowych talerzykach. Niektóre linie oferują również samochód z kierowcą, który dostarczy pasażera na lotnisko i odwiezie do domu lub w wybrane miejsce.

Klasa biznes obejmuje także wygodne rozkładane siedzenia o szerokości nawet 86 cm, które są oddzielone do drugiego fotela 220 cm przestrzenią. Na pokładzie do dyspozycji pasażerów jest zazwyczaj bary, które oferują zarówno zimne i ciepłe przekąski, jak i luksusowe
alkohole.

Pierwsza klasa w samolocie

Na samym szczycie klas samolotowych znajduje się ta pierwsza. Bilety w pierwszej klasie są zazwyczaj zarezerwowane przez bogaczy, celebrytów i sław znanych z wielkich ekranów. Cena biletu w pierwszej klasie to średni koszt samochodu. W ramach tego otrzymuje się prywatny przedział w samolocie, który obejmuje zazwyczaj salonik oraz osobistą łazienkę, wygodne fotele i najwyższy standard obsługi. Podróżujący pierwszą klasą mogą liczyć na najlepsze jedzenie i najdroższe alkohole. Pasażerowie pierwszej klasy traktowanie są jak królowie nie tylko na pokładzie samolotu, ale i poza nim. Prywatne poczekalnie, pierwszeństwo wejścia na pokład, samochody z kierowcami to standard.

 

[Głosów:18    Średnia:2.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ