Przebarwienia na twarzy to problem, z którym głównie mają do czynienia kobiety. Istnieją dwa podstawowe czynniki, jakie mogą prowokować powstawanie nieestetycznych plam na skórze: promienie słoneczne i zaburzenia hormonalne. Zmiany hormonalne w organizmie kobiety, takie jak: ciąża, przyjmowanie antykoncepcji czy menopauza, uwrażliwiają skórę na działanie słońca, przez co ma większe skłonności do przebarwień. Ciemnych plam na skórze możemy jednak bardzo łatwo pozbyć się przy pomocy jednej prostej metody, a mianowicie leczenia laserowego.

Laserowe usuwanie przebarwień a pozostałe metody

Laseroterapia jest najszybszą i najefektywniejszą metodą pozbywania się uporczywych przebarwień na twarzy. Nie oznacza to jednak, że inne sposoby walki z plamami na skórze okazują się kompletnie nieskuteczne. W przypadku, gdy nasze przebarwienia są zlokalizowane płytko pod powierzchnią skóry, możemy postarać się wyleczyć je, np. przy pomocy zabiegów złuszczających i specjalnych kremów na przebarwienia. Przy usuwaniu przebarwień pomocne mogą okazać się także zabiegi mezoterapii czy krioterapii. Trzeba jednak przyznać, że ze wszystkich tych metod to właśnie lasery radzą sobie najlepiej z usuwaniem przebarwień – usuwają plamy w całości, a dodatkowo nie naruszają zdrowych tkanek okalających zmianę barwnikową. Z przebarwieniami warto jednak na początku udać się na konsultację do specjalisty, który oceni, jaka metoda sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku.

Usuwanie przebarwień laserem – dlaczego warto?

W leczeniu przebarwień hormonalnych i posłonecznych specjaliści medycyny estetycznej najchętniej korzystają z metod laserowych. Dlaczego? Przede wszystkim z tego powodu, że lasery emitują światło selektywnie absorbowane w barwniku, co znacząco zwiększa ich przewagę nad innymi metodami. Dzięki swoim szczególnym parametrom lasery koncentrują impulsy bezpośrednio w barwniku – działają na zmianę skórną bez powodowania większych uszkodzeń na pozostałych obszarach skóry. Przy zastosowaniu innych metod, np. złuszczania czy krioterapii, nie mamy takiej gwarancji. Decydując się na laserowe usuwanie przebarwień, warto rozważyć wykonanie zabiegu przy pomocy najnowocześniejszych laserów pikosekundowych – to urządzenia, które działają w głębokich warstwach skóry, dzięki czemu skóra jest jeszcze lepiej zabezpieczona przed poparzeniem i uszkodzeniami.  

Jak się pozbyć przebarwień na twarzy? Lasery pikosekundowe

Na rynku medycznym znajdują się obecnie dwa lasery pikosekundowe, które warto wykorzystać przy usuwaniu uporczywych przebarwień: PicoSure i Discovery Pico. U specjalistów medycyny estetycznej szczególnym uznaniem cieszy się w tym zakresie laser Discovery Pico – warszawska Klinika Miracki jako jedyna w Polsce dysponuje obydwoma rodzajami laserów, dzięki czemu jest w stanie jeszcze lepiej dopasować zabiegi laserowe do potrzeb swoich Pacjentów. Laser Discovery Pico skutecznie rozbija pigment na mniejsze cząsteczki na poziomie komórkowym, co pozwala organizmowi usunąć je samodzielnie w wyniku działania naturalnych procesów. Ogromnym przełomem w działaniu laserów pikosekundowych jest też dużo mniejsza bolesność zabiegów niż w przypadku urządzeń starszej generacji – lasery pikosekundowe działają intensywnie na skórę, ale dzięki ultrakrótkim (pikosekundowym) impulsom, nie wywołują trudnego do zniesienia bólu.

Więcej informacji na temat usuwania przebarwień znajdą Państwo na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/przebarwienia-hormonalne/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ