Słoneczny Brzeg czy Złote Piaski?

Dwa miejsca wymienione w tytule to najpopularniejsze bułgarskie kurorty. Oba odznaczają się dobrą infrastrukturą, świetnym dostosowaniem do potrzeb turystów i oferują niezapomniane wakacje. Bułgaria sama w sobie jest bardzo często wybieranym przez Polaków krajem. Czasem więc trudno jest więc zdecydować, który z tych kierunków będzie najodpowiedniejszy na tegoroczny wakacyjny wypoczynek. Możliwe, że w podjęcie decyzji pomoże jasne i zwięzłe przedstawienie cech, zalet oraz wad każdego z tych kurortów.

Słoneczny Brzeg – nowoczesny kurort

To wspaniała propozycja dla osób, które nastawiają się głównie na plażowanie. Słoneczny Brzeg jest kurortem nowoczesnym, pełnym odsłoniętych, łagodnych plaż, miejsc do opalania i kąpielisk. Pogoda jest tu zwykle bardzo przyjemna, z pewnością spodoba się więc amatorom wodnych szaleństw i upałów. Stosunkowo blisko jest stąd do Turcji, do której można wybrać się na jednodniową lub dwudniową zorganizowaną wycieczkę autokarem. Dodatkową gratką dla wielbicieli zwiedzania, architektury i pięknych, urbanistycznych widoków będzie Nesseber, miasto o średniowiecznej zabudowie, które można zwiedzić idąc wzdłuż linii brzegowej ze Słonecznego Brzegu. Nie brakuje tutaj parków wodnych. Słoneczny Brzeg jest piękny, jednak wyraźnie droższy, niż Złote Piaski.

Złote Piaski

Jest to kurort z tradycją, który powstał jako pierwszy w Bułgarii. Siłą rzeczy jest nieco mniej nowoczesny, choć w żaden sposób nie mniej komfortowy. To lepszy wybór dla osób, które źle znoszą upały. Plaże są chronione przez pasma lasów, dzięki czemu można liczyć na odrobinę cienia, a temperatury są zwykle nieco niższe. W Złotych Piaskach jest także naprawdę mnóstwo miejsc, gdzie można świetnie się bawić. Dyskoteki, kluby, eventy i restauracje sprawiają, że wieczorem kurort ożywa i tętni muzyką oraz śmiechem aż do wczesnych godzin rannych. Złote Piaski przeżywają obecnie nieco mniejsze oblężenie niż drugi z opisywanych kurortów, więc tej wybór siłą rzeczy jest wersją nieco bardziej oszczędną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ