Trudno wyobrazić sobie wakacje bez wyjazdów, wycieczek, eskapad. Nawet gdy czas lub budżet nie sprzyjają, zawsze istnieje możliwość spędzenia pewnej ilości czasu w nowym otoczeniu. Wystarczy zaplanować dobrze budżet, trochę odłożyć, a do tego wybrać odpowiednie miejsce i z pewnym wyprzedzeniem zdecydować się na wycieczkę – lub przeciwnie, polować na korzystne oferty, z których ktoś inny zrezygnował w ostatnim momencie… Gdzie i jak wybrać się na wakacje w obrębie kraju, by nie zbankrutować?
Po pierwsze – decyduj się wcześniej, lub na ostatnią chwilę
Te dwie skrajności świetnie sprawdzają się w planowaniu tanich wakacji. Lot wykupiony pół roku wcześniej, hotel na sierpień zarezerwowany w marcu, albo przeciwnie, wyjazd już za trzy dni… oferty przedstawiane z wielkim wyprzedzeniem oraz te kupowane w trybie last minut są dobrym sposobem na oszczędność. Dzięki temu można oszczędzić nawet do 75% regularnej ceny wyjazdu, a cieszyć się takim samym zestawem usług, na jaki mogą liczyć osoby kupujące na miesiąc, dwa przed wyjazdem.
Drogo nad morzem?
Nic z tych rzeczy. Owszem, najpopularniejsze miejsca i kwatery są drogie, a codzienne jedzenie na mieście także nie sprzyja oszczędności. Można jednak znaleźć pokoje już od 30 złotych za nocleg od osoby, a dojechać da się pociągiem, gdy paliwo jest zbyt drogie. W przypadku niepełnego samochodu, można też zaoferować miejsca na jednej z grup na Facebooku – gdy jedzie pięć osób, koszt dla jednej osoby naprawdę znacznie spada, a przy tym można poznać ciekawych, sympatycznych ludzi, z którymi później miło spędza się część swojego wakacyjnego pobytu.
Groupony i bonusy
Warto też sprawdzić popularne serwisy oferujące zniżki i talony. Takie grupowe zakupy pozwalają oszczędzić naprawdę ogromne kwoty! Warto jedynie sprawdzać jakość oferty, a także ewentualne ukryte koszty, którymi często nieuczciwi sprzedawcy starają się „nadrobić” zaoferowaną obniżkę. Nie oznacza to jednak, że ostrożny klient nie może zaoszczędzić kupując wczasy w ten sposób.