Windsurfing za granicą - czyli gdzie jechać poza sezonem w Polsce

Wielkimi krokami zbliża się zima, na zewnątrz coraz chłodniej, a miłośnicy sportów wodnych wspominają słoneczne letnie miesiące. Są tacy, którzy z chęcią przesiądą się z deski windsurfingowej na snowboardową, ale i tacy, którzy spod ciepłego koca z utęsknieniem wpatrują się w kalendarz i wyczekują początku letniego sezonu. Ale przecież koniec sezonu windsurfingowego w Polsce nie oznacza końca sezonu na świecie.

Zagraniczny obóz windsurfingowy to świetny sposób na oderwanie się od szarej rzeczywistości i aktywne spędzenie na przykład ferii zimowych. Warto się więc zastanowić nad spędzeniem ich na gorącej plaży i zamiast nart wybrać windsurfing.

Jednym z popularnych kierunków dla miłośników windsurfingu jest Grecja. Świetne warunki dla amatorów tego sportu panują na Rodos, gdzie jednym z najbardziej popularnych centrów windsurfingowych jest Prasonisi, miejscowość położona na południu wyspy na styku dwóch mórz – Egejskiego i Śródziemnego. Wieje tam stabilny i ciepły wiatr od strony Turcji zwany meltemi, który zapewnia świetne warunki dla uprawiania windsurfingu, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Wymarzone warunki posiada również inna grecka wyspa położona na Morzu Jońskim, w zachodniej części kraju – Lefkada. Oferuje ona przepiękne krajobrazy i wiele możliwości do uprawiania sportów wodnych.

Kolejnym lubianym przez windsurferów kierunkiem podróży są hiszpańskie Wyspy Kanaryjskie. Zawdzięczają one łagodny i ciepły klimat swojemu położeniu na Oceanie Atlantyckim w pobliżu zwrotnika Raka. Wyspy te wprost kipią wspaniałą roślinnością i zachwycają nieziemskimi krajobrazami. Przez cały rok panują tam idealne warunki do wypoczynku oraz do uprawiania windsurfingu, kitesurfingu i innych sportów.

Miłośników windsurfingu przyciąga również Egipt, który oferuje szeroki wachlarz mniejszych i większych kurortów wypoczynkowych oferujących różnorodne aktywności. Jedne z najatrakcyjniejszych to Soma Bay, Dahab położony na półwyspie Synaj oraz Safaga, która leży we wschodniej części Egiptu nad Morzem Czerwonym. Safaga jest świetną bazą wypadową na wycieczki krajoznawcze między innymi do jedynych w swoim rodzaju kamieniołomów granitu czy na Wschodnią Pustynię. Dahab pozwala odpocząć od typowych, przepełnionych turystami kurortów. Można tam poznać miejscową kulturę i spróbować egipskich specjałów. Będąc w Egipcie warto oprócz windsurfingu spróbować nurkowania wśród raf koralowych i zobaczyć na własne oczy te niesamowite wytwory przyrody.

Możliwości jest wiele, wystarczy tylko zapoznać się z ofertą, skonfrontować ją ze swoimi oczekiwaniami i preferencjami, wybrać i… przeżyć niezapomniane, aktywne wczasy w jednym z przepięknych zakątków świata.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ