Wybierając się do Portugalii na weekend, swoje plany podróżnicze należy ograniczyć do jednego miasta. Niestety 3 dni to nie wystarczający czas, aby zwiedzić cały kraj. Nie ma jednak co nad tym ubolewać, ponieważ każdy  z wybranych zakątków Portugalii dostarczy dużych wrażeń. 3 – dniowa wycieczka do Portugalii to doskonała okazja do zwiedzenie Lizbony, Porto lub plażowego raju w Algarve. Zobacz, co warto zobaczyć w Portugalii.

Lizbona w 3 dni – co warto zobaczyć w stolicy Portugalii?

Żółte tramwaje, niewielkie domki przyklejone do siebie i niezapomniane widoki – wszystko to jest wizytówką Lizbony. Chociaż miasto nie należy do tych najmniejszych, to jego klimat sprawia,  że czujemy się jak w sennym, klimatycznym miasteczku. Odwiedzając Lizbonę, warto udać się do jednego z licznych muzeów, pospacerować krętymi uliczkami dzielnicy Bairro Alto, podziwiać panoramę miasta z maoryskiego zamku czy odwiedzić piękną katedrę Se. To jednak nie wszystkie miejsca, które warto odwiedzić w Lizbonie. Jeśli tylko czas na to pozwoli, można wybrać się do pobliskiego Belem, skąd wyruszała wyprawa Vesco da Gamy oraz niewielkiego miasteczka Sintra, dzień znajduje się bajkowy pałac Pena.

Plaże w Portugalii – wybrzeże Algarve

Dla tych, którzy w czasie 3dniowej wycieczki do Portugalii chcą odpocząć, idealnym miejscem będzie wybrzeże Algarve. Kusi oni pięknymi plażami, gwarantowaną pogodą oraz klimatycznymi, zabytkowymi miasteczkami rozsianymi na wybrzeżu stolica regionu jest piękne Faro z ciekawą starówką.

Porto – w krainie portugalskiego wina

Kolejne miejsce, któremu można poświecić 3 – dniowa wycieczkę do Portugalii, jest Porto. Położone na północy kraju zachwyca zabytkami m.in. wieżą Torre dos Clerigos czy kościołem św. Franciszka. Trzeba jednak wiedzieć, że Porto to nie tylko zabytki, ale nowoczesne centra biznesowe i dzielnice rozrywki. Miłośnicy wina mogą odwiedzić dzielnicę Vila Nova de Gaia, gdzie natknąć się można na kawiarnie i knajpki serwujące wino o nazwie miasta.

Fatima – święte miasto Portugalii

Sanktuarium fatimskie to jedno z częściej odwiedzanych miejsc w Portugalii. W czasie 3 -dniowej wycieczki do Portugalii zobaczyć można neobarokową bazylikę upamiętniającą objawienia maryjne, klasztory cystersów w Alcobacie, dominikanów w Batalha i templariuszy w Tomarze. Te majestatyczne budowle uważane są za obowiązkowe miejsca do odwiedzenia w Portugalii.

Wenecja w Portugalii

Portugalia to również mniej znane regiony. W trakcie 3 – dniowej wycieczki na Półwysep Iberyjski ciekawą alternatywną dla turystycznych enklaw jest miasto Aveiro położone nad kanałami. Klimatyczne stare kamieniczki w stylu art nouveau łączą się tutaj z kolorowymi łodziami z zadartymi czubkami, które wożą turystów. Atrakcją jest też wycieczka do laguny w czasie, której podziwiać można Rota da Luz, czyli stojące wody.

Kolejnym mniej znanym miejsce w Portugalii jest Evora. Miasteczko, które w przeszłości stanowiło rzymską osadę w Portugalii. W czasie 3 – dniowej podróży do Portugalii wybierając na zwiedzenie region Alentejo, można zobaczyć romańsko – gotycką katedrę, pustelnię Sao Bras i kościół Matki Boskiej łaskawej z rzeźbami Atlasów podtrzymujących kulę ziemską. Na turystów czekają również urokliwe uliczki, przy których stoją bielone wapnem domki i liczne stoiska z pamiątkami z korka, który jest głównym towarem importowym regionu Alentejo.

Portugalia na ocenie

3 – dniowa wycieczka do Portugalii wcale nie musi obejmować wyprawy na kontynent. Ci z Was, którzy wolą zamorskie terytoria swój krótki urlop mogą spędzić na portugalskiej Maderze lub  Azorach. Szczególnie ciekawy jest ten ostatni wybór. Wyspy położone są na Oceanie Atlantyckim i zachwycają malowniczymi wulkanicznymi krajobrazami, parującymi gejzerami oraz szmaragdowymi jeziorami kratowymi. Zapierające dech w piersiach widoki łączą się tu z klimatycznymi portowymi miasteczkami oraz barokowymi kościołami.

 

[Głosów:3    Średnia:1.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ